Başvuru
15847
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15847,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Başvuru

Başvuru

 

T.C. İstanbul Arel Üniversitesi Bilimsel ve Sanatsal Etkinlikleri Teşvik ve Destek Yönergesi’nin 12. Maddesine göre aşağıdaki süreç izlenir:

Madde 12: Bilimsel ve sanatsal çalışma kapsamındaki teşvik başvurularında aşağıdaki prosedür izlenir:

a) Personel; TTO web sitesindeki “Araştırma Süreç Otomasyonu” üzerinden, öğrenci “öğrenci proje başvuru formu” üzerinden Teşvik Formu’nu doldurur ve çıktısını alır.

b) Personel/öğrenci, ilgili Teşvik Formunu çalışmayı belgeleyen dosya ve kanıt belgeler ile birlikte bağlı bulunduğu Bölüm/Program Başkanlığına veya ilgili Birim yöneticisine teslim eder.

c) Bölüm/Program Başkanlığı; üst yazısı ile birlikte tüm belgeleri bağlı bulunduğu Dekanlığa/Müdürlüğe diğer Birimler ise doğrudan Rektörlük makamına sunar.

d) Dekanlık/Müdürlük; başvuruyu ilgili yönetim kurulunda değerlendirir ve karar olumlu ise onay almak üzere Rektörlük makamına sunar, olumsuz ise başvuru sahibine bilgi verir.

e) Rektörlüğe gelen başvurular BAP Komisyonu veya TTO tarafından incelenir ve teknik değerlendirme raporu hazırlanır.

f) Başvuru Üniversite Yönetim Kurulu’nda görüşülür. Karar, Rektörlük yoluyla başvuru sahibine, Fakültesine/Yüksekokulu’na/Enstitü Müdürlüğüne/Birimine, Mali İşler Daire Başkanlığı’na bildirilir.